2016 YILI TURİZM HAFTASI KUTLANDI

Turizm Haftası Kokteyli DidimDidim’de turizm haftası etkinlikleri çeşitli etkinliklerle kutlandı. Üç gün süren etkinlikler Cumhuriyet Meydanı’nda İlçe Kamu Kurumlarının yetkilileri, turizmciler ve halkın katılımıyla çelenk sunma töreni ile başladı, daha sonra Adnan Menderes Üniversitesi Didim Meslek Yüksek Okulu bünyesinde “2016 Yılında Türk Turizmi” konulu panel ile devam etti. Panelin açılış konuşmasını ADÜ Didim MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Tuğrul Ayyıldız yaptı daha sonra Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay ve Didim Kaymakamı İskender Yönden devam etti. Konuşmaların ardından ADÜ Güzel sanatlar Bölümü öğretim üyeleri mini bir klasik müzik konseri verdi. Ardından panele geçildi. Panelin oturum başkanlığını Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Turizm Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Osman Eralp Çolakoğlu yaptı. Panelde ADÜ Öğretim Üyesi Osman Nuri Özdoğan, ADÜ Öğretim Üyesi Yrd. Doç.Dr. Güntekin Şimşek, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi öğretim üyesi Yrd. Doç.Dr. Senem Yazıcı, Bodrum İssis Otel Genel Müdürü Melih Alemdar, Kuşadası Ephesia Otel Genel Müdürü Rıza Esen, Didim Auroom Otel Genel Müdürü Murat Sak, Didim Turizm Derneği Başkanı ve Palm Wings Otel Genel Müdürü Ercüment Alkaner ve TÜRSAB Didim BYK Başkanı Tayyar Cengiz konuşmacı olarak "2016 yılında Türk turizmi" konusunda fikir ve görüşlerini paylaştı.

            Etkinliklerin ikinci gününde; Akbük Limanı’nda balık şenliği düzenlendi. Minik dansçıların da sahne alarak ege yöresi halk oyunlarıyla izleyenleri büyülediği etkinlikte Aydın İzcileri kendilerine özgü etkinlikler gerçekleştirdi. Gün boyu müzik eşliğinde devam eden etkinliklerde insanlar doyasıya eğlendi. Daha sonra Apollon tapınağı yanında bulundan bir butik otelin bahçesinde Turizm Kokteyli gerçekleştirildi. Ege Yaylı Çalgılar Beşlisi ve ikramlar eşliğinde turizmciler ve halk bir araya gelerek kaynaşmış oldu.

Didim Turizm Haftası Çelenk            Etkinliklerin son gününde geleneksel Kutsal yol yürüyüşü gerçekleştirildi. Yaklaşık 1000 katılımcının gerçekleştirdiği yürüyüşe ulusal basındanda katılım gerçekleşti. Apollon tapınağına uzanan yolda katılımcıları burada bisikletçiler ve Aydın BŞB’nin bandosu karşıladı. Tapınağı ziyaret eden katılımcılar buradan daha sonra Altınkum sahiline yürüyüş yaptılar. Burada yaklaşık on bin insanın katılımıyla kapanış seramonisi gerçekleştirildi. Oldukça renkli görüntülere sahne olan kapanışta Roman Dans Grubu, DAHOT gösterilerini sergilerken THK uçakları gösteri yaptı. Turizm işletmelerinin sağladığı ikramlar katılımcılara sunuldu. 

 

 

 

 

 

 

Turizm Haftası Balık Şenliği

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2016 Turizm Yılı Konferans

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Didim City Bus Turizm Haftası

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Didim Kutsal Yol

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Turizm Haftasi Altinkum Şenliği

 
Hızlı İletişim
Email:
Konu
Mesaj