AKBÜK BİSİKLET ŞENLİĞİ RENKLİ GEÇTİ

Bisiklet DidimAkbük mahallesinde bu yıl 3. gerçekleştirilen bisiklet şenliği renkli görüntülere sahne oldu. Yoğun katılım olan şenlikte 10 kilometre pedal çeviren bisikletlilere daha sonra balık ekmek ikram edildi. Çeşitli yarışmalarında düzenlendiği etkinlikte kura ile bisiklette dağıtıldı.

Akbük Cemal Ergenekon Ortaokulu ve Didim Rotary Kulubünün birlikte düzenlediği Akbük Bisiklet Şenliğinin bu yıl 3.sü gerçekleştirildi. Sabah saatleridne bisikletleriyle yola çıkan vatandaşlar Cemal Ergenekon Okulunda buluştular. Okul bahçesinden startı verilen bisiklet şenliği kapsamında yaklaşık 100 kişilik grup bisikletleri ile 10 kilometre boyunca pedal çevirdiler. Bisikletli grup içerisinde İlçe Jandarma Komutanı Gürkan Kabakçı ve bazı okul müdürleri de yer aldı.
 YARIŞMALAR DÜZENLENDİ
Akbük Meydanı’nda sona eren yarış sonrasında dans ve halk oyunları gösterileri ile devam eden programda  öğrencilerin yoğurt yeme, kaşıkla ağızda yumurta taşıma, yavaş bisiklet sürme gibi yarışmalar ile bir bireriyle mücadele ettiler.  Rotary Kulübü, Didim Belediyesi, DİTAB’ın ve çeşitli kurum ve kişilerin sponsor olduğu şenlikte ayrıca 7 adet bisiklet kura ile öğrencilere hediye edildi. Diğer yandan katılımcılara Akbük Su Ürünleri tarafından balık ekmek ikramında bulunuldu.  
  Organizasyonla ilgili bilgi veren Cemal Ergenekon Ortaokulu Müdürü Kafalı “Okulumuz  Çevre Koruma ve Fotoğrafçılık Kulübü bünyesinde bu yıl 3.sünü düzenlediğimiz Akbük Bisiklet Şenliği her yıl daha da büyüyerek geleneksel hale geldi.  Bisikletin çevre ve sağlık açısından faydası konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla yapılan 3. Şenliğimizin  bu amaç doğrultusunda başarıya ulaşacağına inanıyoruz. Okulumuz öğrenci ve velilerinin yanı sıra halkında katılımına açık olan etkinliğimize Nurullah Kocabıyık İlkokulu öğrencileri ve Didim Poseidon Bisiklet Grubu da katılım sağlayarak destek verdiler” dedi.

Akbük Bisiklet ŞenliğiEtkinlikle ilgili bir açıklama yapan DİTAB Başkanı Sevinç Karataş; bisiklet yolları ve rotalarıyla ilgili geçtiğimiz dönemde bir proje teklifi hazırladıklarını ve başarılı bulunmasına rağmen fon yetersizliğinden gerçekleştirilemediğini hatırlatarak, DİTAB olarak Kent İçi Bisiklet Politikaları Bisiklet Yolları ve Rotaları’na çok önem veriyoruz, kitlesel turizmin yanı sıra alternatif bir turizm modelini de Didim’de uygulamamız gerekiyor. Bisiklet bu anlamda hem Didim’in yapısı itibariyle hem de Dünya’da genel Kabul görmüşlüğüyle çok önemli bir unsur, bu açıdan bu etkinliğe Didim Belediyesi ve Rotary klübünün yanında biz de DİTAB olarak destek verdik, etkinliği organize eden öğretmenler Tuğçe Demirbaş, Sevinç Murkit, ve Murat Yalçın’a teşekkür ediyoruz dedi.

 

 

 

 

bisikletditab

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bisiklet Şenliği Didim

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Didim Bisiklet Yolları

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Didim Kent İçi Bisiklet Politikaları

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ditab Bisiklet

 
Hızlı İletişim
Email:
Konu
Mesaj