DİDİM İTALYAN TURİZM BASININI AĞIRLADI

Didim İtalyan basınını ağırladı.Güney Ege Kalkınma Ajansı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve özel bir seyahat acentasının ortaklaşa gerçekleştirdiği bir program kapsamında bir rehber ve sekiz basın mensubu Didim’i ziyaret ederek çekimler gerçekleştirdi. İtalyan basın heyetinde İtalyanın önde gelen arkeoloji dergisi Archeo Editörü, Andreas M. Steiner, İtalyan Basın Fotoğrafçıları Ajansı AGF yetkilisi Mimmo Frassinetti, Vatikan’da yayın yapan  TV2000 Muhabiri Rocco Tolve gibi etkili isimler hazır bulundu. Ayrıca Kültür ve Turizm bakanlığından İtalya’da basın sözcüsü ve tanıtım sorumlusu olarak görev yapan Silvia Barbarotta da heyetle birlikte çalışmalarda bulundu.

Heyete Didim adına Didim Turizm Altyapı Hizmet Birliği Başkanı Sevinç KARATAŞ  ve DİTAB Tanıtım ve Medya Sorumlusu Kayahan BASKIN eşlik etti. Heyet öğleden önce Priene’ Doğanbey ve Karina da  çekimler gerçekleştirdi. Rehber Brigette BRAGİOTTİ’den bölgeyle ilgili bilgi alan heyet daha sonra Milet’i ziyaret etti.  Buradaki yapıları hayranlıkla inceleyen heyet Milet’te bölgedeki insanlarla röportaj gerçekleştirdi. Son olarak Apollon Tapınağında incelemeler ve çekimler gerçekleşti. Burada Didim Belediye başkanı Ahmet Deniz Atabay’ın da katılımıyla gerçekleşen çekimlerden sonra heyet Altınkum sahilini gezdi.

DİTAB Başkanı Sevinç KARATAŞ heyeti Didim’de ağırlamaktan mutluluk duyduklarını dile getirdi “Didim’in tanıtımı için ulusal ve uluslararası basını burada ağırlamak çok önemli bu anlamda GEKA ile görüşmelerimiz sonucunda gerçekleştirdiğimiz bu etkinliğin Didim’e uzun vadede katkı sağlayacağından eminiz. Heyet Didim’in yanı sıra İzmir ve Denizli’de de incelemelerde bulundu. Türkiye’nin yurt dışındaki imajı açısından da çok önemli bir adım. ” şeklinde konuştu.

Didim Ditab İtalya GekaProgramı sebebiyle heyetle Apollon tapınağında bir araya gelen Belediye Başkanı Ahmet Deniz ATABAY heyetten çalışmayla ilgili bilgi aldı. Etkinlikle ilgili memnuniyetlerini dile getiren heyet Didim’i ve çevresini çok sevdiklerini, gösterilen ilgi ve misafirperverlikten memnun kaldıklarını söyledi ve teşekkür etti. ATABAY heyete; Didim’in bir turizm kenti olduğunu ve bu yöndeki zenginliklerini anlattı. 2017 yılında yapılması planlanan Vegan Festivali, Uluslararası boyuta taşınması planlanan Kutsal Yol yürüyüşü ile ilgili bilgi de veren Atabay Basın Mensuplarını ve onların aracılığıyla İtalyan halkını Didim’e davet etti.

 

 

 

 

 

 

Milet İtalyan Basını DİTAB

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Apollon Tapınağı Didim İtaly

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sevinç Karataş Deniz Atabay İtalyan Turizm Basını

 

 
Hızlı İletişim
Email:
Konu
Mesaj