Didim’in bir mahallesi olan Akbük, yaklaşık 11 kilometrelik sahil şeridi üzerinde, yeşili ve maviyi çarpıcı şekilde bir araya getirir. Adını Akbük Koyun’dan alan mahalle irili ufaklı onlarca bakir koy bulunmaktadır.

Nem oranı düşük temiz havası ile gürültüden uzak, dinlenerek tatil yapmak isteyeneler için bulunmaz bir cennettir. Yeşil alanların yoğunluğu ile dikkat çeken Akbük, her türlü deniz sporunun yapılmasına fırsat tanır. Avrupalı turistler için önemli bir ayrıcalık olan karavan turizmi olanakları da Akbük’ün farklılıklarından birisidir.

Kara kesimi yürüyüş turları, denizi ise mavi yolculuk için tercih edilebilir. Güneşin doğuşunu ve batışını en güzel şekilde, bir ağacın gölgesinde oturarak veya tekne üzerinde izlemenin tadının Akbük’te bir başka olduğu söylenir.

Akbükte dinlenmek için tercih edilebilecek bir diğer alan ise seyir terası ve Culin dağının zirvesidir. Kolayca çıkılabilen Culin Dağı’nda bir de mağara bulunmaktadır.  Akbük’teki en önemli kültürel değer Rumlardan kalma kilisedir.

Kilise, her yıl binlerce turistin uğrak yeridir. Koyun en güzel köşelerinden Sahte Cennet, büyük otellerin yer aldığı Saplı Ada bölgesi, Akbük merkezi, Bozbük, Kazıklı Koyu turizmin yaşandığı diğer yerlerdir.

Hızlı gelişimi ile bugün önemli bir turizm potansiyelinin var olduğu Akbük, Avrupalı turistlerin gözde merkezlerinden birisi haline gelmiştir. Özellikle İngiliz vatandaşlarının konut alıp yerleştiği bölgeler arasında ilk sırada yer almaktadır. Bölge Bodrum Havalimanı’na yakınlığı, birçok önemli noktaya ulaşım kolaylığı açısından da öne çıkmaktadır.