Sevinç KARATAŞ – DİTAB Başkanı

1974 ‘te Çorum’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Çorum da tamamladı. 1992-1996 yılları arasında Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde lisans eğitimini tamamladı.

Öğrenim hayatının ardından Çoruma dönerek bankacılık ve tekstil sektörlerinde çalıştı. 2004 yılında kurulan ve 17 yıldır inşaat, turizm ve akaryakıt sektörlerinde faaliyette bulunan aile şirketinde yöneticilik yapıyor.

2014 yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında Didim Belediyesi Meclis üyeliğine seçildi. Aynı yıl Didim Turizm Altyapı Hizmet Birliği’nin başkanlığına seçildi ve halen birlik başkanı olarak görevini sürdürmekte.

Karataş, DİTAB Başkanı olarak Kent Turizminin altyapısının oluşturulması ve geliştirilmesi adına Didim Belediyesi ile birlikte bir çok faaliyetlerde bulundu. Başta EMİTT (Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı), İzmir Travel Turkey olmak üzere, İngiltere (Londra Turizm Fuarı/WTM), Hollanda, Avusturya, Finlandiya (Helsinki Fuarı), Almanya ( ITB Berlin, Stuttgart CMT, Münih), Danimarka (Herning Fuarı) gibi birçok uluslararası fuara katıldı.

Milet topraklarında yaşamış hemşehrimiz Tales‘i Dünyaya tanıtmak için Didim Belediyesinin öncülüğünde 2016 yılında ‘’Tales Matematik Buluşması’’, 2017 yılında ‘’Tales Felsefe ve Müzik Buluşması’’ gibi uluslararası iki organizasyona imza attı. 2015 yılından itibaren Didim için büyük önemi olan ‘’Kutsal Yol Yürüyüşü’’ ritüellerini hiç aksatmadan her yıl ulusal yürüyüş grupları ile birlikte gerçekleştirdi. Karataş aynı zamanda Türkiye’nin ilk ve tek Vegan Festivali Didim Vegfest’i 2017 yılında ilki, 2018 yılında ikincisi, 2019 yılında üçüncüsü olmak üzere Didim Belediyesi ile birlikte düzenledi. 2015 yılında Uluslararası Muğla-Brüksel Bisiklet Turu’nun Didim’den geçtiği organizasyonun düzenlenmesinde katkıları bulunan Karataş Bisiklet Turizmi ve Altyapısının oluşmasına katkı sağlayan birçok toplantı ve etkinliğe katıldı Bisiklet Derneği’nin çalışmalarına destek oldu.

2019 yerel seçimlerinde bir kez daha Didim Belediyesi Meclis üyeliğine seçilen Karataş evli ve iki çocuk annesidir.