2020basınhaberler

Didimli turizmciler iç turizmden umutlu

1.1kviews

Koronavirüs süreciyle ilgili olarak normalleşme paketi içerisinde turizmle ilgili alınan kararları Didim’deki turizmin öncüleri değerlendirdi. Turizm Derneği Başkanı Mustafa Şentürk, Didim’in turizme hazır olduğunu ifade ederek, DİTAB Başkanı Sevinç Karataş ise iç turizmdeki hareketliliğin Temmuz ayını bulabileceğini dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın koronavirüs süreciyle ilgili olarak açıkladığı normalleşme paketi içerisinde turizmle ilgili alınan bazı kararları Didim’deki turizmciler değerlendirdi. Turizmle ilgili olarak alınan kararı değerlendiren Didim Turizm Derneği Başkanı Mustafa Şentürk; “Cumhurbaşkanı tarafından kamuoyuna yönelik turizmle ilgili yapılan açıklamalar gayet olumlu; 81 ilde en iyi yerlerden birisi Aydın. Aydın’da da en iyi ilçelerden biriside Didim; şu an turizm sürecine hazır bir durumdayız. Otel ve pansiyonlar ne yapması konusunda bizler bir hazırlık yapıyoruz ve bunun kendilerini aktaracağız. Haziran ayı içerisinde iç turizmi bir hareketlilik bekliyoruz zaten küçük oteller de sıkıntı yok, giriş çıkışları da önlem alırsak Temmuz ayında turizm daha iyi yerlere gelecektir” dedi.

“HAZİRAN’DA HAREKETLİLİK BEKLİYORUZ”

Didim Turizm altyapı hizmet birliği başkanı Sevinç Karataş ise “Turizmle ilgili gereken hazırlıklar yapılıyor. Turizm Bakanı’nın bu konuyla ilgili açıklamalarını uyum sağlayacak şekilde çalışmaları yapılıyor. Didim bu süreci atlattı turizmciler sezon için hazırlıklarını sürdürüyor. Haziran ayında hiç turizm hareketlilik bekliyoruz ama artışın temmuz ayı içerisinde olacağını tahmin ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak https://www.sesgazetesi.com.tr/haber/4328521/didimli-turizmciler-ic-turizmden-umutlu

Leave a Response