2. Vegan Festivali2018EtkinlikhaberlerProjelerimiztamamlananVegfest

VEGFEST 2018

1.5kviews

Türkiye’nin İlk Vegan Festivali,
Vegfest Didim’de Gerçekleşti

Bu sene ikincisi düzenlenen Didim VegFest, 20-23 Nisan tarihleri arasında Apollon Tapınağı’nın büyülü atmosferinde gerçekleştirildi.

Didim Belediyesi, VegFest adı altında Didim’in yöresel lezzetlerini tüm katılımcılara tatma fırsatı verirken, kendine, diğer canlılara ve gezegene saygılı bir yaşam biçimini destekliyor. Türkiye’nin ilk vegan festivali, daha sürdürülebilir bir dünya için doğanın ve tarihi güzelliklerin keşfedilmesine imkan veriyor.

Çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapan Vegan Festivali aynı zamanda Didim’in vegan felsefesi üzerine yoğunlaşan standlarında yerel üreticiye de ev sahibi olma imkanı verdi. Festival süresince gerçekleşecek olan çeşitli aktiviteler zengin içerik ve konularıyla göze çarpıyor. Akşamları Pınar Keleş, Aegean Band ve Ceylan Ertem gibi değerli seslerin katılımı Didim gecelerini şenlendirirken, gündüzler halk oylamasına sunulan eğlenceli yemek yarışmaları, yöresel vegan ürünlerin sergilendiği standlar, ünlü şefler Gabriele Spanzo ve Gastronomi Derneği’nin gerçekleştirdiği vegan yemek showları ile renklendi. Tüm katılımcıların dahil olduğu Kapalı Kutu Vegan Yemek Yarışması ve Apollon Ateşinde Vegan Lezzetler (Yemek Show) keyifli mutfak atölyeleri de programda yer aldı. Konserlerin, yemek yarışmalarının ve mutfak atölyelerinin yanı sıra düzenlenen 18 adet panel, hem yetişkinlerin hem de çocukların hayvan hakları ve türcülük gibi hassas konularda bilgi sahibi olmasına imkan sağladı. Panel konuşmacıları arasında Emin Çapa, Ömer Mandra, Dr Murat Kınıkoğlu, Dr Vedat Bayer, Kevser Başkara, Mutse Benzragch, Zülal Kalkandelen, Gökhan Durukan, Hakan Öztürk, Pınar Dağ, Nilgün Hasan Dereköy, Güneş Güman, Hayvanlara Adalet Derneği üyeleri, Deneye Hayır Platformu üyeleri, Hayvanlarla Dayanışma İnsiyatifi üyeleri yer aldı.

Türkiye’nin ilk vegan festivali Didim Vegfest ilçemizin en önemli tanıtım faaliyetleri arasında yer almaktadır. Vegfest’in ilk organizasyonundan beri Didim Turizm Altyapı Hizmet Birliği olarak organizasyonun her aşamasında aktif şekilde rol alınmıştır.

Didim VegFest’in logo, internet sitesi başta olmak üzere kurumsal kimliği, tanıtım faaliyetleri, billboard, afiş, sosyal medya yönetimi, katılımcılar, konuşmacılar, stant düzenlemeleri, stant açan kişilerin eğitimleri gibi organizasyonun her alanında DİTAB yönlendirici ve uygulayıcı olmuştur. 2018 yılında 160.000 ziyaretçinin katıldığı festivalde basına yansıyan haber değeri 500.000 dolar (medya takip sistemlerine göre) tutarında reklam eşdeğerindedir. Ayrıca sosyal medyada ölçümlenebilir alanda (kendi hesaplarımızda) toplamda bir milyon kişiye ulaşılarak yeni nesil medya faaliyetleri aktif şekilde yürütülmüştür.

Festivalde kullanılan promosyon ürünleri; çanta, önlük, t-shirt, buton rozet, festivalde dağıtılan program ve vegan rehber tasarımları Didim Turizm Altyapı Hizmet Birliği Tarafından yapılmış yine aynı ürünlerin içerikleri DİTAB tarafından oluşturulmuştur. Festival sonrası basın ve sosyal medya yansımaları derlenmiş olup erişim detaylandırılarak kayıt altına alınmıştır.

Leave a Response