2017Genel

ITB Berlin Fuarı

708views

Turizm sektörünün önemli fuarlarından ITB Berlin, kapılarını 51. kez ziyaretçilerine açtı. Almanya’nın başkenti Berlin’de 8-12 Mart 2017 tarihleri arasında düzenlenen ITB Berlin, 5 kıta ve 187 ülkeden 1000 dolayında üst düzey nitelikli alıcıyı, 10 bin dolayında katılımcı ve 26 bin dolayında kongre ziyaretçisini buluşturdu. Berlin Fuar Merkezi’nde 160 bin metrekare alan üzerinde kurulan ITB Berlin, 60 bin ziyaretçi, 120 bin dolayında ticari ziyaretçiyi ağırlıyor. Botswana’nın resmi partner ülke olarak belirlendiği ITB Berlin 2017’de salonların yerleşimi planlanırken coğrafi konumların yanı sıra öne çıkan turistik hedeflerin göz önünde bulundurulduğu belirtildi. Macera seyahati, iş seyahati, e-yolculuk dünyası, LGBT seyahati, kültür turizmi, lüks turizm, sağlık turizmi, gençlik seyahati ve ekonomik konaklama seçenekleri, ITB Berlin’de öne çıkan seyahat hedefleri olarak sıralanıyor.

DİDİM HEYETİ, ITB BERLİN’DE

Türkiye, bu sene ITB Berlin’de 3 bin 79 metrekarelik alanda 121 stantla tanıtılıyor. ‘Komşunu al gel’ kampanyası, fuarda önemli bir yer tutuyor. Fuara katılan Didim heyetinde, Didim Turizm Altyapı Hizmet Birliği Başkanı Sevinç Karataş ve birlik danışmanı Tayyar Cengiz, Didim Turizm Derneği Başkanı Ercüment Alkaner, Alman Seyahat Acenteleri Birliği (DRV) Yurtdışı Komisyon Üyesi Hikmet Atilla, TÜRSAB Didim Bölgesel Yürütme Kurulu (BYK) Genel Sekreteri Sevim Atilla, Aurum Oteller Müdürü Sadun Alp, CTS Tour sahibi Deniz Aktaş, gazeteci Yaşar Çelebi, Didim Kültür Mirasını Koruma Derneği Başkanı ve turizmci Mustafa Şentürk yer aldı.

BAKANLAR, DİDİM STANDINDA

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı ile Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da Didim standına ziyarette bulundu. “Komşunu da al gel” kampanyasına destek isteyen Bakan Avcı, Didim Turizm Altyapı Hizmet Birliği Başkanı Sevinç Karataş’ın Didim’deki Tales buluşmasına bakanlık nezdinde destek istemesinin ardından 2016 yılında desteklediklerini ve çok olumlu geri dönüşler aldıklarını belirterek, desteklerinin 2017 yılında da artarak devam edeceğini söyledi.

FESTİVALLERE DİKKAT ÇEKİLDİ

TÜRSAB Yurtdışı Temsilcisi ve Didim Fahri Hemşerisi Hüseyin Baraner de German Premium Travel Agent’in (GPA) üst düzey yöneticileri ile birlikte Didim standına geldi. Didim’in VegFest ve Tales Buluşması gibi festivalleri anlatan Baraner, tüm acentelerin dikkatini bu etkinliklere çekti. Fuarda, farklı dillerde hazırlanan CD ve broşür gibi tanıtım materyallerinin yanı sıra, kalem, çanta, magnet ve rozet gibi promosyon ürünleri ziyaretçilere dağıtıldı. Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı da fuar alanında bir süre “We Love Didim” rozetiyle dolaştı.

Leave a Response