2017Genel

Kiev Ukrayna UITT Fuarı

709views

Didimli turizmciler, ilçenin tanıtımı için Ukrayna’nın başkenti Kiev’de 23’üncü kez gerçekleştirilen Ukrayna Uluslararası Turizm Fuarı’na (UITT) katıldı.
Kimlikle Türkiye’ye seyahat edebilen ülkeler arasında yer alan Ukrayna’dan gelen turist sayısını artırmak isteyen Didimli turizmciler, UITT Kiev Turizm Fuarı’na katıldı. Kapılarını 23’üncü kez açan ve uluslararası turizm piyasasının profesyonellerini, turizm komitelerini, tur operatörlerini ve otelcilerini bir araya getiren fuarın en dikkat çeken ülkesinin 450 metrekarelik stantla katılan Türkiye’nin olduğu, Didim’in de özel bir stantla tanıtıldığı bildirildi. Didim standında, Didim Turizm Altyapı Hizmet Birliği turizm danışmanı Tayyar Cengiz, Alman Seyahat Acenteleri Birliği (DRV) Yurtdışı Komisyon Üyesi Hikmet Atilla ve işletmeciler, tanıtım çalışmalarını sürdürüyor. Fuarda turizm profesyonelleri ve ziyaretçilere Ukrayna’ya özel materyaller ve broşürler verilerek, Didim’e dikkat çekiliyor.

2017 turizm sezonu öncesinde Didim’in tanıtımını yapmaya devam ettiklerini belirten Tayyar Cengiz, Türkiye ve Ukrayna arasında pasaportsuz seyahat imkanı tanınmasından sonra Ukrayna’nın ciddi bir pazar imkanı olduğunu belirterek Ukrayna pazarının turizmde yaşanan kayıpların telafisi açısından turizmciye umut olduğunu söyledi.

DİDİM STANDINA YOĞUN İLGİ

Fuarın ilk iki gününde yoğunluk yaşandığını ifade eden Cengiz, “Ukrayna Uluslararası Turizm Fuarı’na (UITT), ilk gününden itibaren kalabalık bir katılım oluyor. Özellikle Türkiye standı bir hayli kalabalık ve bu yıl Ukraynalılar ülkemizde ciddi bir artış gösterecektir. Didim standı olarak biz de ilgi altındayız. İnsanlar Didim’i öğrenme çabası içerisinde standımızı ziyaret ediyorlar. Birçok zaman standın önünde kuyruklar oluştu” dedi.

Leave a Response