2015Genel

Göteborg Tur Utrecht Fuarı

288views

Aydın’ın turistik ilçesi Didim, Hollanda’da düzenlenen Utrecht Turizm Fuarı’nda yerini aldı.

2015 Uluslararası Vakantiebeurs Utrecht Turizm Fuarı, 45’inci kez kapılarını açtı. Fuar 13-18 Ocak arasında Hollanda’nın Utrecht kentinde ziyaretçilerini ağırlıyor. Hollanda Utrecht Turizm Fuarı’na altıncı kez katılan Didim’in standı, fuarın ilk günü ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü. Didim’in tanıtımı için fuarda Didim Turizm Altyapı ve Hizmet Birliği (DİTAB) Başkanı Sevinç Karataş, Didim Turizm Derneği Başkanı ve Palm Wings Beach Resort Genel Müdürü Ercüment Alkaner, Didim Kültür Mirasını Koruma Derneği Başkanı ve Medusa House Otel sahibi Mustafa Şentürk, Venosa Beach Resort Genel Müdürü Murat Üner ve Mutlu Apart Otel sahibi Mustafa Mutlu yer aldı.

Türkiye, Lahey Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtma Müşavirliği’nin öncülüğünde açtığı yaklaşık 800 metrekare büyüklüğündeki stantla fuarın en büyük 10 katılımcısı arasında yer aldı. Avrupa’daki turizm sektöründe Berlin ve Londra’dan sonra en büyük turizm fuarlarından olan Utrecht Turizm Fuarı’nın bu yıl 45’incisi düzenlendi. Bu yılki fuara, 146 ülkeden aralarında tur operatörleri, oteller, seyahat acenteleri ve tanıtma bürolarının da bulunduğu 1650 firma katılıyor. Tur operatörleri, sektör temsilcileri ve ziyaretçilerin geniş katılımıyla başlayan 2015 Utrecht Turizm Fuarı’nda, Kültür Bakanlığı’nın Aydın standı içinde yer alan Didim standına ilgi oldukça yoğun oldu. Didim standını Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Ahmet Haluk Dursun ile Muğla’nın Bodrum, Marmaris ve Datça ilçelerinin Belediye Başkanları da ziyaret etti. Didim standında ziyaretçilere yeni hazırlanan Didim broşürü ile otel rehberi, İngilizce Didim tanıtım CD’si, Didim amblemli çanta ve kalem gibi tanıtım malzemeleri dağıtılıyor.

Didim Turizm Altyapı ve Hizmet Birliği (DİTAB) Başkanı Sevinç Karataş, son yıllarda Didim’e Hollanda’dan da turist geldiğini söyledi. Utrecht Turizm Fuarı’na bu yıl altıncı kez katıldıklarını belirten Karataş, “Bizim özellikle katılmak istediğimiz ve pazardaki yerimizi koruyarak artırmak istediğimiz yerlerden birisi Hollanda. Didim’e gelen Hollandalı turist sayısında her yıl artış yaşanıyor. Bu artışta uluslararası fuarlara katılmamızın büyük rolü var. Utrecht Fuarı’nda sadece Hollanda’dan değil Almanya, Belçika, İngiltere’den de tur operatörleri var” diye konuştu.

Leave a Response