20182018EtkinlikFuarlarhaberlerProjelerimiztamamlanan

2018 London Destinations Fuarı

841views

The Times ve The Sunday Times gibi iki medya devinin desteği ile 25 inci kez kapılarını açan London Destinations fuarı özellikle son Tüketiciye yönelik olması nedeni ile oldukça önemli bir fuar, her ne kadar diğer katıldığımız İngiltere fuarı WTM ile büyüklük açısından kıyaslanmasa da burada halk ile içiçe olmak adına ve insanların Türkiye ye olan ilgisini daha yakında görebilmek adına daha da önem verilmesi gereken bir fuar diye düşünüyorum. 4 günde yaklaşık 40.000 bin kişinin ziyaret ettiği fuara Türkiye olarak 100 m2 stand ve toplam 8 katılımcı ile katıldı. İlçemizden Maxi Tur da ürünlerini gösterme ve pazarlama imkanı buldu…

FUAR SEZONU BAŞLADI

Fuarlar takviminin ilk fuarı olan WTM Dünya Turizm Pazarı fuarı 5-7 Kasım tarihlerinde gerçekleştirildi. Didim’i Temsilen Belediye Meclis Üyesi İbrahim Eray, Turizm Derneği Başkanı Tayyar Cengiz ve otel temsilcileri katıldı.

Daha önce bakanlığın birçok fuarı listeden çıkarması bütçe kesintilerinin olacağının habercisiydi. WTM gibi büyük bir fuarda İngiliz turistlerin özellikle tercih ettiği Ege destinasyonları gereken şekilde temsil edilemedi. Ülkemiz adına tahsis edilmiş alanın yanlış dekore edilmesi ve gereksiz alan kullanımı nedeni ile sadece Didim’in değil Bodrum, Çeşme, Marmaris, Fethiye, Kuşadası gibi önemli Turizm merkezlerinin de bistro masaları üzerinde tanıtım mağduriyeti yaşamasına neden oldu. Türkiye son yıllarda yaşanan olaylar ile turizm piyasasında haddinden fazla rakibi olan bir ülkedir dolayısı ile bu şekilde içine kapanık standart düzenlemeleri yerine daha dışa dönük daha davetkar stantlar düzenlemelidir. Kısacası Turizm bakanlığı özel sektörün bütün çabalarına cevap verecek çalışmalar yapmalıdır.

DİTAB Başkanı Sevinç KARATAŞ fuar dönemi ile ilgili olarak; İngiltere fuarı ile başlayan fuar sezonu yurtiçinde 6/8 Aralık Travel Turkey İzmir Fuarı, 31 Ocak 3 Şubat EMİTT İstanbul fuarı yurtdışında 6/10 Mart ITB Berlin fuarı 12/14 Mart Moskova fuarı 27/29 Mart Kiev fuarı ile devam edecek. Önümüzdeki hafta itibari ile başlayacak Travel Turkey fuarının hazırlıkları Didim Belediyesi, Didim Ticaret Odası, Didim Turizm Altyapı Hizmet Birliği ve Didim Turizm Derneği işbirliğinde tamamlandı.

Leave a Response