20192019Fuarlarhaberler

EMİTT 2019 (İSTANBUL)

960views

Didim Dünyanın en büyük beş turizm fuarından biri olan, Türkiye ve dünya turizm sektörünü aynı platformda bir araya getiren sektörün en önemli uluslararası buluşma noktası EMITT Turizm Fuarı’nda tanıtıldı.

Yurtdışı be yurt içinden sektör temsilcisinin katılımı ile gerçekleşen 23. EMITT Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nın açılışı, İstanbul Beylikdüzü Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde yapıldı. Fuarda 3.holde 63 metrekarelik stantla tanıtılan Aydın’ın turistik İlçesi Didim fuarın ilk yoğun ilgi gördü. Fuarda yer alan şehir ve beldelerin valileri, kaymakamları ve belediye başkanlarının yanı sıra ülkelerini temsilen bakanlar, dernek ve federasyon temsilcileri açılış törenine yoğun ilgi gösterdi.

Turizm profesyonelleri, sektör çalışanları ve tatilciler başta olmak üzere geniş kitlelere hitap eden EMITT Fuarı’nın açılışı Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın katılımıyla yapılırken, EMİTT Fuarı’nın açılışına Didim’i temsilen Turizm Altyapı Hizmet Birliği Başkanı Sevinç Karataş, Didim Turizm Derneği Başkanı Tayyar Cengiz, Didim Esnaf ve Sanatkarlar Cemiyeti Şerif Erul, Didim Esnaf ve Sanatkarlar kooperatifi Başkanı Ali İhsan Kubaliç,Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hilmi Erbaş,Ticaret Odası Meclisi üyeleri, Didim Belediyespor Başkanı Bedri Altıntaş, otel işletmecileri ve turizmciler katıldı.

Mitolojik heykeller, dergiler, broşürler ile tanıtılan ve her sene belirli bir slogan ile yola çıkan Didim, bu yıl Didim’de yerinizi ayırttınız mı? sloganı ile tanıtılıyor. Fuarda konuşan Didim Turizm Altyapı derneği başkanı Sevinç Karataş Didim Turizm Altyapı Hizmet Birimi’nin organizasyonunda Didim Belediyesi, Didim Ticaret Odası, Didim Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatifi, Turizm Derneği gibi sivil toplum kuruluşlarıyla beraber, CTS Travel, Venosa Beach Resort, Palmwings, The Holiday Hotel, Büyük Anadolu Otel, Temple Oteller Grubu ve Turizm İl Müdürlüğü Katılımıyla burada olduklarını belirterek 2018 yılının otelcilerimiz ve turizm acentalarımız açısından çok verimli geçtiğini düşünürsek, 2019 yılında turizm gelirlerini arttırmak için yaptığımız etkinlikler ve fuarlar devam edecektir. İnanıyorum ki 2019 yılı da Didim açısından verimli ve kazançlı bir yıl olacaktır. Tüm sivil toplum kuruluşu ve ootelcilerimize katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum. ‘’ dedi.

Turizm Derneği Başkanı Tayyar Cengiz ise; ‘’ 23. EMİTT Turizm Fuarı iç Pazar için çok önemli olmakla birlikte, özellikle ilçemiz adına iç pazarın yoğunluğu bu fuara yapılan yatırımın karşılığıdır. Turizm fuarı katılım anlamında süreklilik göstermesi gereken bir durumdur. Dolayısıyla bir çok yıl fuarda boy gösterip sonrasında katılmamak olmaz. 2019 yaz sezonunun ilçemiz adına verimli ve kazançlı olması diliyorum” şeklinde konuştu.

Leave a Response