2020haberler

İRAN İLE TURİZM ÇALIŞMALARI

417views

Tahran’ın en büyük otellerinden Espina Palas otelde düzenlenen workshop
çalışmasına Didim adına turizm ve inşaat sektör temsilcilerinin yanında, DİTAB, Didim Ticaret Odası ve Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) temsilcileri ile iş insanları katıldı. Toplantının Didim ayağını tur sahibi
Deniz Aktaş organize ederken, İran ayağını ise Harmony Gurup adına Omid Nikoukar organize etti. Toplantıya İran adına ise, İran’ın önemli havayolu şirketi Mahan Havayolları ile yine İran’ın en büyük ilk 3 seyahat acentesinden biri olan Harmony gurup temsilcileri, tanıtım ve reklam alanında hizmet veren şirketlerin yetkileri katıldı.

İranlı yetkililerin aileleri ile katıldığı gece, iki halk ve yatırımcı guruplar arasında bağların daha da güçlenmesine ve karşılıklı güven ortamının sağlanmasına katkı sunan bir ortam oluşturdu. Toplantıya, Didim’den gelen 15 kişilik gurubun yanında, İran turizm, seyahat, inşaat ve tanıtım sektöründen temsilciler katıldı.

Daha Sonra Didim’de İran’dan gelen seyahat acentesi temsilcileri Didimli turizmcilerle bir araya geldi. İran’dan seyahat acentesi yetkilileri Didim’de misafir edildi. Didim Ticaret Odası Meclis Üyesi ve Turizm Meslek Komitesi Başkanı Deniz Aktaş’ın koordinatörlüğü ile Didim’e davet edilen heyet, ilçede bir dizi geziye katıldı, görüşmeler gerçekleştirdi. İran’ın en büyük tur operatörlerinden birinin sahibi ve yöneticisi Omid Nikoukar başta olmak üzere Tahran, Tebriz, Mazenderan, Meşhed ve Kiş şehirlerinde faaliyet gösteren 18 acenteden 26 turizmci ve İran Turizm Bakanlığı’ndan yetkililer, Didim protokolü ve sivil toplum kuruluşları yetkilileri ile Ticaret Odası’nda bir araya geldi. Toplantıya Kaymakamı Mehmet Türköz, Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, Didim Turizm Altyapı ve Hizmet Birliği Başkanı (DİTAB) Sevinç Karataş, Ticaret Odası Başkanı Hilmi Erbaş ile turizmciler katıldı. Toplantıda, Türkiye ve İran’ın iki iyi komşu olduğu dile getirilirken, gelişmekte olan ticari ortaklıklarla da ilişkilerin daha iyiye gittiği vurgulandı. Turizm ve yatırım amacıyla Didim’e gelen İranlı turizmciler, Didim’e olan hayranlıklarını dile getirip, gelişecek yatırımlar için heyecan duyduklarını söyledi.

Leave a Response