2020Genelhaberler

KARATAŞ GÜVEN TAZELEDİ

615views

DİTAB binasında gerçekleşen toplantıda 31 Mayıs Mahalli İdareler yerel seçimlerinden sonra Mayıs ayı olağan toplantısı yapılmış birlik divanı, encümeni ve başkanlık seçimi yapıldı, yapılan seçimlerde 5 yıldır birlik başkanı olarak görevini sürdüren Belediye Meclis Üyesi Sevinç Karataş, tekrar başkan seçildi. Faaliyet raporuyla ilgili açıklama yapan Karataş, “Kısıtlı bütçelerle fuar, festival ve turizm toplantıları gibi çalışmalar yürütüyoruz. Güney Ege Kalkınma Ajansı başta olmak üzere birçok kurumun hibe ve destek programlarına başvuruyoruz. Önümüzdeki süreçte yeni meclisimizle birlikte daha güzel işler çıkarmayı umut ediyoruz” dedi.

“KAPASİTEMİZİ ARTTIRDIK”

Geçen 5 yıllık süreçte kurumsal kapasitenin de arttırıldığını dile getiren Karataş, “Kurumumuzdaki hem personel anlamında, hem de teknik donanım anlamında kapasitemizi arttırdık. DİTAB kendi tanıtım materyallerini hazırlayan, tasarlayan, fotoğraf ve videolarını çeken bir kurum olmuştur. Bilinirliği ve etkisi günden güne artmaktadır. VegFest, Tales Buluşması gibi etkinlikler başta olmak üzere gerek yurt içinde, gerekse yurt dışında yaptığı çalışmalarla Didim’in marka bilinirliğine büyük katkılar sağlamaktadır. Edindiğimiz organizasyon tecrübeleriyle önümüzdeki süreçte yeni etkinlikler ve tanıtım faaliyetlerine hız vermeyi hedeflemektedir. Geçtiğimiz 5 yılda turizm tüm Türkiye’de sıkıntılı bir dönem geçirdi. Didim’deki kurumlar ve turizmcilerin üstün gayretleri ile bu dönemi minimum hasarla atlattık. Bu dönemdeki çalışmalarımızın meyvesini bu sezonla birlikte tüm turizmciler olarak toplayacağız” diye konuştu.

“İYİ BİR NOKTAYA GELDİK”

Karataş, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kurumlar arası iş birliğinin geliştirilmesi adına çalışmalar yürüttük DİTAB olarak bu çabamız ve amacımız her daim devam edecek. Geçtiğimiz 5 yılda bu uyumu yakaladık, bu dönemde de yakalayacağımızdan eminim.

Leave a Response